FAQ2018-02-27T08:59:34+02:00
Ważne informacje2018-02-27T15:24:49+02:00

Nie musimy Was przekonywać, że sport to samo zdrowie. Ale odpowiemy na pytanie dlaczego warto ćwiczyć pole dance?

Zanim się obejrzysz, będziesz lżejsza nie tylko, gdy wejdziesz na wagę, lecz lekkość odczujesz również w sposobie bycia i poruszania się. Pole dance znakomicie modeluje sylwetkę. Wpływa na jędrność skóry, kształt pośladków, piersi, ud i ramion. Wszystko dzięki temu, że podczas tańca na rurce, który jest nietypową formą fitnessu pracuje wiele partii mięśniowych.

Ćwiczenia to również świetna forma spędzania czasu w babskim gronie. W naszej ofercie znajdziecie również takie zajęcia jak ćwiczenia na kołach cyrkowych, stretching, zajęcia na trampolinach Lejdis Jump czy taneczne.

Zapoznaj się z naszymi wskazówkami, które ułatwią Ci zorganizowanie się, by przyjść na pierwsze zajęcia do Lejdis Studio.

Jak przygotować się do pierwszych zajęć?

Zajęcia pole dance – na ćwiczenia zabierz ze sobą krótkie spodenki przed kolano (bez guzika w pasie) i bluzkę z krótkim rękawem lub na ramiączka. Ćwiczymy boso. Klapki lub skarpetki będą Ci potrzebne, by przejść odcinek z szatni na salę i z powrotem. Na zajęciach mamy gołe stopy. W dniu zajęć nie balsamujemy się kremami, bo będziemy ześlizgiwać się z rurki. Przed zajęciami nie korzystamy z kremu do rąk. Zdejmujemy biżuterię, pierścionki, zegarek.

Zajęcia na kołach cyrkowych – przygotuj na zajęcia długie legginsy oraz bluzkę z krótkim rękawem lub na ramiączka. Ćwiczymy boso. Klapki lub skarpetki będą Ci potrzebne, by przejść odcinek z szatni na salę i z powrotem. Jeśli masz sportowe rękawiczki (np. służące do jazdy na rowerze) to również je zabierz – sama ocenisz, czy jest Ci w nich wygodniej, czy bez . Rękawiczki nie są obowiązkowym elementem stroju. Przed zajęciami nie korzystamy z kremu do rąk. Zdejmujemy biżuterię, pierścionki, zegarek.

Trampoliny – na zajęcia zabierz legginsy – długie bądź krótkie, bluzkę z krótkim rękawem lub na ramiączka i sportowe buty. Pamiętaj również o ręczniku i wodzie do picia – zajęcia są bardzo wysiłkowe.

Zajęcia exotic dance –  na zajęcia zabierz ze sobą wygodne buty na obcasie. Nie wymagamy, że pojawisz się w tzw. szklankach, czyli specjalnych butach w których ćwiczą tancerki exotic dance. Ważne, żeby było Ci wygodnie. Weź również getry / skarpety za kolano lub ochraniacze na kolana. W dniu zajęć nie balsamujemy się kremami, bo będziemy ześlizgiwać się z rurki. Przed zajęciami nie korzystamy z kremu do rąk. Zdejmujemy biżuterię, pierścionki, zegarek.

Stretching – do ćwiczeń potrzebne Ci będą długie legginsy oraz bluzka z krótkim rękawem lub na ramiączka. Weź sportowe obuwie – może być potrzebne podczas zajęć.

Jak zapisać się na pierwsze zajęcia?

Na pierwsze zajęcia umawiamy się e-mailowo podając swoje dane osobowe: ** imię i nazwisko, ** e-mail, ** numer telefonu w celu założenia konta. Zapisujemy się nie później niż 24 godziny przed wybranymi przez siebie zajęciami. Jeśli pozostało mniej czasu niż doba do wybranych przez Ciebie zajęć, a chcesz na nie przyjść – skontaktuj się z nami. Być może wolne miejsce wciąż na Ciebie czeka.

Jak odwołać pierwsze zajęcia?

Ze względu na to, że na sali jest zamontowana określona ilość rurek, wymagamy świadomej decyzji o wzięciu udziału w zajęciach. W razie chęci przyjścia do naszej szkoły w innym terminie – konieczny jest kontakt e-mailowy bądź telefoniczny, byśmy wiedzieli, czy możemu oddać Twoje miejsce na sali innemu chętnemu. Regulaminowy czas odwołania rezerwacji – nie później niż 24 godziny przed zajęciami.

Po pierwszej wizycie w Lejdis Studio otrzymujesz dostęp do systemu rezerwacji online.

Jak korzystać z karty partnerskiej w Lejdis Studio?

Osoby posiadające karty partnerskie Benefit Plus, Fit Profit, Fit Sport, OK System czy Fit Flex czy zobowiązane są do wpłacenia kaucji przed zajęciami (dowiedz się w swojej szkole ile kaucja wynosi). Kaucja jest zwrotna w momencie, kiedy chcesz zrezygnować z usług naszej Szkoły. Blokowana zaś w chwili rezerwacji, a pobierana w wypadku nie przyjścia na zajęcia lub nie odwołania rezerwacji w regulaminowym czasie – 24 godzin przed zajęciami. Po pobraniu przez szkołę kaucji, w razie chęci skorzystania z kolejnych zajęć w Lejdis Studio – należy ponownie wpłacić kaucję.

Przed pierwszymi zajęciami zapoznaj się z Regulaminem Lejdis Studio

Ważne, by przed zajęciami zapoznać się z naszym REGULAMINEM LEJDIS STUDIO, w którym znajdują się ważne informacje, m.in. że karnet na zajęcia jest ważny 31 dni od zakupu czy, że ze względów bezpieczeństwa nie wpuszczamy spóźnialskich (dopuszczalne jest 10 minut spóźnienia).

Pole dance, czyli …

Po polsku taniec na rurce i tak nasze kursantki mówią o zajęciach w Lejdis Studio najczęściej. Zdarza się jednak, że czasem używamy angielskiej nazwy tej dyscypliny sportu – pole dance. Jak wymawiać te słowa? Często słyszymy sformułowanie „pool dance”. „Pool” (czytaj: puul) oznacza basen. My używamy słowa „pole” (czytaj: pol), które w polskim tłumaczeniu znaczy „słup”. Zapraszamy więc serdecznie na „Pol dens”.

Kto może, a kto nie powinien ćwiczyć na rurce?

Ze względów bezpieczeństwa na rurce nie powinny ćwiczyć kobiety w ciąży. Dlaczego? Poobijaniu może ulec brzuch, który jest w tym okresie wyjątkowo delikatny na bodźce zewnętrzne. Ciało kobiety w ciąży ulega diametralnej zmianie – w organizmie zachodzi rewolucja hormonalna, zmienia się środek ciężkości ciała. Dlatego zalecamy również, by zajęcia pole dance zacząć ćwiczyć nie wcześniej niż cztery miesiące po porodzie.

Na zajęcia zapraszamy wszystkie panie oraz panów, którzy szukają alternatywnych form fitnessu. Ćwiczenia są tak przemyślane, że nie trzeba być wcześniej rozciągniętym, chodzić na siłownię, taniec bądź gimnastykę.

Jeśli nie należysz do najszczuplejszych, albo wprost przeciwnie – myślisz, że jesteś za chuda lub masz spory biust – przyjdź i przekonaj się, że nasze zajęcia są dla każdego

Od którego roku życia można zacząć ćwiczyć w Lejdis Studio?

Lejdis Studio to sieć szkół tańca w całej Polsce. W zależności od szkoły prowadzimy zajęcia gimnastyczno-akrobatyczne „AcroPole Kids” dla dzieci oraz ćwiczenia na różnych poziomach zaawansowania dla dorosłych. Jeśli masz 16 lat, czyli już samodzielnie wybierasz sposób spędzania czasu wolnego – zapraszamy serdecznie do naszej szkoły. Przed zajęciami poprosimy Cię o przygotowanie zgody rodzica na udział w naszych ćwiczeniach.